Już od miesiąca świdniczanie mogą korzystać z nowego kompleksu basenów. Statystyki odwiedzin wskazują, że goście i to nie tylko z naszego miasta, polubili wypoczynek w Parku Avia. Co ciekawe, wygląda na to, że jeśli taka tendencja się utrzyma, to przynajmniej w miesiącach letnich nie trzeba będzie dokładać do jego funkcjonowania.

Pierwsi miłośnicy kąpieli skorzystali z basenów 5 lipca. Szybko okazało się, że kompleks był strzałem w „dziesiątkę”. Od pierwszego dnia chętnych do pływania przybywa. – Z basenów w ciągu jednego dnia korzysta średnio około 300 osób. Natomiast w słoneczne jest kilka razy więcej chętnych, nawet do tysiąca przez cały dzień – wylicza Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

W ciągu pierwszego miesiąca (do 3 sierpnia włącznie) Park Avia odwiedziło 16 190 osób.

– Budowa basenów to była dobra decyzja. Podjęliśmy się wykonania bardzo dużej i kosztowej inwestycji, ale oczekiwanej przez mieszkańców. Z przyjemnością patrzymy teraz jak Park Avia tętni życiem – dodaje burmistrz Waldemar Jakson.

Duże zainteresowanie basenami przekłada się także na wyniki finansowe obiektów. – Bieżące koszty utrzymania Parku Avia nie obciążają budżetu miasta. Oczywiście w lecie kompleks odwiedza więcej osób, natomiast dla nas to też dobry sygnał, że model biznesowego zarządzania obiektem się sprawdza – tłumaczy Ewa Jankowska, sekretarz miasta. – Mamy dużo pozytywnych opinii dotyczących basenów, ale również ich obsługi. Potwierdzeniem dobrych sygnałów są zwłaszcza ci mieszkańcy, którzy regularnie korzystają z obiektów.

Co ciekawe, baseny szybko zaczęły przyciągać nie tylko świdniczan, ale również mieszkańców ościennych gmin, a nawet powiatów. Do Parku Avia przyjeżdżają regularnie choćby dzieci korzystające z półkolonii.

Przedstawiciele Parku Avia już przygotowują dla mieszkańców nowe atrakcje. Od początku dużym zainteresowaniem cieszą się sauny. Dlatego ma się nimi opiekować saunamistrz. W planie jest również prowadzenie seansów saunowych. Na tym nie koniec. W kompleksie będzie również prowadzona nauka pływania. Chętni będą mogli korzystać z zajęć grupowych i indywidualnych, dostosowanych do wieku uczestników oraz poziomu zaawansowania. Wszystkie będą się odbywać pod patronatem MKS Avia Świdnik.

Na basen z kartami

Od 13 lipca z atrakcji wodnego parku korzystają posiadacze kart Multisport. Od 2 sierpnia również użytkownicy kart Fit Profit mogą testować świdnickie baseny. Pod koniec lipca została też uruchomiona Karta Klienta Parku Avia

źródło: https://www.swidnik.pl