Świdniczanie już od wczoraj korzystają z nowych basenów. Dzisiaj przed południem Park Avia odwiedzili Danuta Dmowska-Andrzejuk, minister sportu oraz Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych.

Gości w nowo otwartych obiektach sportowych przywitał burmistrz Waldemar Jakson. – Nie sama idea budowy kompleksu sportowego była trudna. Wszyscy w Świdniku wiedzieliśmy, że obiekty Avii trzeba rewitalizować. Głównym problemem, przy realiach naszego budżetu, było zebranie tak dużych pieniędzy. Przypomnę, że jest to ponad 52 mln zł – mówił W. Jakson.

Dodał również, że na budowie Parku Avia inwestycje w obiekty sportowe się nie zakończą.
– Chcemy dobudować jeszcze halę sportową. Nasi siatkarze awansowali do I Ligi i jej potrzebują, a poza tym taka inwestycja dopełni istniejące już obiekty – wyjaśniał burmistrz.

Do powstania Parku Avia dołożyło się również Ministerstwo Sportu. Jego szefowa gratulowała inwestycji władzom miasta.
– Ministerstwo wsparło budowę kwotą 3,8 mln zł, ale to samorząd zasługuje na pochwały, że tak wspaniały obiekt możemy dzisiaj podziwiać. Wiemy, że są kolejne problemy i plany. Natomiast ministerstwo wspiera rozwój infrastruktury i zachęcamy gminy do składania wniosków – mówiła Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Z kolei wiceminister infrastruktury przypominał dzieje świdnickich obiektów i drogę do ich metamorfozy.
– Mamy tu do czynienia z dobrym przykładem współpracy z PZL-Świdnik przy rewitalizacji części poprzemysłowej miasta. Te obiekty należały do infrastruktury przyfabrycznej, jeszcze z poprzedniej epoki. Popadały w coraz większą ruinę, do czasu gdy nie przejęło ich miasto, odciążając zakład i inwestując w bardzo nowoczesne baseny wewnętrzne i zewnętrzne oraz kompleks boisk. Dobra współpraca miasta z PZL jest czymś charakterystycznym dla Świdnika i warto ją podkreślić  – tłumaczył Artur Soboń.
Wizytę przedstawicieli rządu zakończył spacer po basenach zewnętrznych, zwiedzanie pływalni pod dachem oraz strefy relaksu.

 

źródło: https://www.swidnik.pl