Atrakcje

STREFA RELAKSU (Saunarium) to kompleks saun wraz z zapleczem, w których zregenerujesz siły, wyciszysz się i zadbasz o zdrowie w wielu jego aspektach. Do Twojej dyspozycji oddaliśmy saunę fińską, turecką, tężnię solankową oraz wiele innych atrakcji.

Sauna fińska jest przykładem sauny suchej, co oznacza, że wilgotność jest tam stosunkowo niewielka (15-30%), za to temperatura wewnątrz wynosi 90-100 stopni. Seans w takim pomieszczeniu rozgrzewa skórę, podnosi temperaturę ciała, co wzmaga produkcję ciałek odpornościowych, a naprzemienne rozgrzewanie i chłodzenie aktywizuje ukrwienie, rozluźnia napięte mięśnie, nie wspominając o poprawie samopoczucia. Sauna fińska w Parku Avia została wykonana ze świerku skandynawskiego, wyposażona w potrzebne akcesoria, takie jak ceber i chochlę drewnianą, zaś czas seansu zmierzysz za pomocą stylowej klepsydry.

Sauna turecka jest sauną parową, tzn. temperatura jest tam niższa niż w saunie fińskiej (ok. 50°C), ale wilgotność dochodzi do 100%. Pobyt tam sprawia, że ciało dzięki generatorowi pary szybko się poci, natomiast dyfuzory dozujące aromat mają działanie inhalacyjne i oczyszczają drogi oddechowe. Olejki eteryczne działają z kolei rozluźniająco i relaksująco.

Jeśli preferujesz relaks w pozycji półleżącej, do Twojej dyspozycji oddaliśmy trzy profilowane, ergonomiczne, ogrzewane i wykończone mozaiką fotele wypoczynkowe. Amatorów mocniejszych wrażeń ucieszy prysznicowe wiadro bosmana z drewna olchowego oraz studnia lodowa na okrągłym cokole. Brrr!

Tężnia solankowa zawiera oryginalną solanką z Zabłocia, wydobywaną od 1892 roku z odwiertu Korona. Jest ona wyjątkowa na skalę światową ze względu na zawartość biogenicznego jodu i podwyższoną zawartość wapnia i magnezu. Inhalacje powinny się odbywać kilka razy w tygodniu i trwać od 30 do 60 minut.

Saunarium jest strefą beztekstylną.