Sekcja pływania

Waldemar Wasil

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego. Od 1986 roku trener w sekcji pływackiej Fabrycznego Klubu Sportowego, następnie od 2000 r. w Klubie Pływackim a obecnie (2021r.) w Miejskim Klubie Sportowym Avia Świdnik. Nauczyciel dyplomowany w Szkole Podstawowej nr 7 w Świdniku.

Trener i wychowawca mistrzów, rekordzistów i reprezentantów Polski w różnych kategoriach wiekowych. Kilkukrotny laureat plebiscytu Głosu Świdnika na Najlepszego Trenera.

W wolnych chwilach miłośnik dobrej muzyki – Pink Floyd, Deep Purple, King Crimson i książki o tematyce science fiction oraz polski kryminał – Mróz, Krajewski, Chmielarz.

 

Zdzisław Stypiński

 

Swoją przygodę ze sportem w sekcji pływackiej FKS AVIA rozpoczął w roku 1968. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w kategorii juniorów i seniorów, rekordzista Polski juniorów na dystansie 200 m stylem grzbietowym, członek Kadry Narodowej reprezentował nasz kraj w zawodach Nadziei Olimpijskich w Budapeszcie w roku 1972 oraz w Pucharze Europy w Berlinie w 1974.

 

Jego wychowankowie to wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski w pływaniu. W okresie jego czternastoletniej pracy trenerskiej wywalczyli w Mistrzostwach Polski ponad 80 medali, członkowie Kadry Narodowej reprezentujący nasz kraj w zawodach międzynarodowych oraz Mistrzostwach Europy. Jego zawodnik Jan Hołub to Mistrz Europy w sztafecie 4×100 m stylem dowolnym oraz rekordzista Polski w stylu dowolnym.W 2018 roku otrzymał nagrodę Ministra Sportu i Turystyki – „Pierwszy Trener” za wyszkolenie zawodnika medalisty Mistrzostw Europy seniorów.

 

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie – trener pływania.

Hobby poza pływaniem to turystyka górska i koszykówka.