Park Avia w Świdniku to jeden z najnowocześniejszych kompleksów sportowo-rekreacyjnych Lubelszczyzny. To obiekt zaawansowany technologicznie, ekologicznie i sanitarnie, o wysokiej jakości obsługi klienta i produktów. Właścicielem jest Miasto Świdnik, a obiektem zarządza Miejski Klub Sportowy Avia Świdnik sp. z o.o. Realizacja została powierzona firmie WARBUD posiadającej ogromne doświadczenie w realizacji wielkoskalowych inwestycji kubaturowych. Firma prowadziła inwestycje w wysokich standardach jakościowych i BHP, przez wyspecjalizowaną kadrę. Po przekazaniu obiektu WARBUD realizuje bardzo profesjonalnie obsługę gwarancyjną.

Wiele samorządów buduje aquaparki, jednak innowacyjność Parku Avia polega na połączeniu – w jednym kompleksie – aquaparku wewnętrznego, zewnętrznego oraz cieszących się popularnością ogólnodostępnych obiektów sportowo-rekreacyjnych.

W części basenów wewnętrznych znajduje się pływalnia, a w niej 25-metrowy basen sportowy, basen rekreacyjno-szkoleniowy z masażerami i całoroczną 60-metrową zjeżdżalnią, brodzik dla dzieci z wodnymi atrakcjami i dwie wanny jacuzzi. Obiekt wyróżnia się niecodzienną  strefą relaksu – to sauny: turecka, fińska, fińska-ziołowa i infrared, a także tężnia solankowa z oryginalną solanką z Zabłocia, wiadro bosmana oraz studnia lodowa.

Baseny zewnętrzne to zewnętrzny aquapark z dwiema dużymi zjeżdżalniami i jedną małą, dziecięcym mini parkiem wodnym, dwoma wannami jacuzzi, siatką wspinaczkową oraz terenem zielonym wokół – z leżakami, parasolami oraz lożami VIP.

Park Avia to również ogólnodostępna strefa sportu z boiskami piaszczystymi (do siatkówki i piłki plażowej), syntetycznymi (street ball, siatkówka, koszykówka), placem sprawnościowym oraz siłownią zewnętrzną.

Obszar Parku Avia został wzbogacony o teren zielonego LOF’u. W jego skład wchodzą ścianka boulderingowa, tężnia solankowa, park linowy, plac zabaw, plac sprawnościowy, ogród botaniczny z nasadzeniami roślin rzadkich.

Obiekt posiada 123 miejsca parkingowe, w tym 4 dla osób niepełnosprawnych.

Przy budowie obiektu zostały wykorzystane najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Poczynając od niecek ze stali nierdzewnej zamiast płytek ceramicznych, przez oświetlenie ledowe, które zostało zainstalowane w całym obiekcie, poprzez użycie paneli fotowoltaicznych oraz solarnych do produkcji energii i ciepła (co świadczy o ekologicznym i ekonomicznym podejściu do funkcjonowania obiektu), aż po nowoczesną instalację uzdatniania wody, dzięki której woda na basenach utrzymuje najwyższe standardy i parametry. Odzysk wód popłucznych pozwala na powtórne wykorzystanie wody z płukania filtrów. Wszystkie pompy obiegowe na basenach są zasilane poprzez falowniki, co jednocześnie wpływa na energooszczędność i zwiększa ich żywotność. Woda deszczowa z opadów z dachów obiektu i parkingów jest zbierana w zbiorniku retencyjnym i wykorzystywana do podlewania terenów zielonych.

Na basenach zewnętrznych wykorzystuje się filtry z ziemią okrzemkową, które zajmują zdecydowanie mniejszą powierzchnię, a lepiej dbają o wodę.

Niecki ze stali nierdzewnej dają poczucie nowoczesności, wysokiej jakości i estetyki, czystości i świeżości (bez grzybów na fugach i konieczności częstych remontów).

Obiekt cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców Świdnika i całej Lubelszczyzny. Od początku istnienia Park Avia odwiedziło ponad 260 000 klientów, w tym ponad 147 000 – baseny wewnętrzne, 60 000 – sauny, 53 000 – baseny zewnętrzne (pomimo wprowadzanych terminowo obostrzeń).

Z nauki pływania na obiekcie korzysta blisko 1000 dzieci, w tym około 500 w prowadzonej przez MKS Avia własnej szkółce. Odbywają się również zajęcia aqua aerobiku.

Park Avia przyciąga wielu klientów chcących skorzystać z oferowanej infrastruktury sportowej. To także obiekt atrakcyjny biznesowo, który pozyskuje przychylność licznych sponsorów, partnerów oraz reklamodawców, chętnie korzystających z dedykowanych ofert. Przychody od sponsorów i biznesu wyniosły blisko 145 000,00 zł. Łączne przychody ze sprzedaży osiągnęły około 4 mln zł.

Ze względu na różnorodność atrakcji oraz stale rosnącą liczbę odwiedzających gości, cały kompleks sportowo-rekreacyjny Park Avia w Świdniku jest jedynym w swoim rodzaju miejscem na mapie Świdnika.  Z roku na rok różnego rodzaju instytucje organizują na tym terenie ważne i ciekawe dla świdnickiej społeczności wydarzenia, takie jak turnieje, zawody, pikniki rodzinne, a także wykorzystują elementy Parku Avia do uczczenia ważnych historycznych wydarzeń – na obiekcie powstał mural z okazji 70-lecia WSK PZL-Świdnik, z kolei obecnie powstaje mural z okazji jubileuszu 70-lecia Avii Świdnik.