Wszyscy wiemy jak ważna jest integracja osób niepełnosprawnych fizycznie lub psychicznie w społeczeństwie. Dla wielu z nich to bardzo długa i trudna droga, czasami wręcz niemożliwa..
Jako Park Avia staramy się podejmować działania, które zmierzają do stworzenia społeczeństwa bez barier, bez dyskryminacji, i dostosować się do potrzeb oraz ograniczeń osób niepełnosprawnych. Sami wiemy, że najtrudniej jest wykonać pierwszy krok, natomiast dla osób niepełnosprawnych są to kroki milowe. Stąd też w porozumieniu z Władzami Miasta Świdnik oraz osobami pracującymi na rzecz niepełnosprawnych (pani Kamilo dziękujemy Kamyk Się Turla!), została podjęta decyzja o wprowadzeniu godzin tylko dla niepełnosprawnych. Oczywiście to nie oznacza, że te osoby nie mogą korzystać z Parku Avia w innych godzinach! Mogą i serdecznie ich zapraszamy! 
Natomiast, żeby pomóc wykonać ten pierwszy trudny krok wyodrębniliśmy dla osób niepełnosprawnych 2 godziny od 10:00 do 12:00 w każdy WTOREK zaczynając od 4.01.2021, gdzie będą mogli zapoznać się z basenem i być może przekroczyć tę barierę💪🦾.
Co więcej czas techniczny na przebranie dla osób niepełnosprawnych od 1 stycznia wynosi 30 min.